Wypompowywanie wody i sprzątanie piwnic/mieszkań po zalaniu
Wypompowywanie wody i sprzątanie piwnic/mieszkań po zalaniu

Niestety, nie da się całkowicie pozbyć problemów domowych i przemysłowych ze względu na nieuniknione zużycie każdego sprzętu, w tym tak ważnych, niezastąpionych w życiu codziennym i produkcji, jak wodociągi i rozbudowane systemy kanalizacyjne. Oczywiście nie można obiektywnie wykluczyć czynnika ludzkiego – są to przede wszystkim roztargnieni sąsiedzi, „dzięki” którym czasami trzeba pilnie zamówić usługę wypompowania wody i sprzątania piwnic/mieszkań po zalaniu. Możemy śmiało zaliczyć niedbałych pracowników do tej kategorii problematycznych „aktorów”, do których obowiązków należy terminowe zapobieganie i utrzymanie stanu funkcjonalnego sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Nie zawsze jednak wszystko, co trzeba zrobić, udaje się zrobić na czas. To stwierdzenie dotyczy każdej sfery działalności człowieka, z wyjątkiem terminowych i wysokiej jakości usług, które nasze centrum usług świadczy chętnie i niedrogo (cena jest najniższa w Odessie i obwodzie odeskim).

Telefon alarmowy jest zawsze dostępny – sprawdzona i rzetelna firma przyjmuje telefony od potencjalnych klientów w ciągu dwudziestu czterech godzin przez siedem dni w tygodniu, bez przerw w weekendy i święta. Takie podejście do naszego biznesu i dostępność dla klientów (zarówno tych nowych, jak i tych wdzięcznych, którzy już wcześniej przekonali się o naszej pracowitości i kompetencjach) to podstawowa koncepcja podejścia firmy do pracy.

Naturalnie przełom w kanalizacji, „kałowa apokalipsa” czy po prostu „wielka” powódź wymagają systematycznego podejścia, praktycznego doświadczenia likwidatorów skutków oraz specjalnych narzędzi i środków. W razie zdarzenia podobnego do sytuacji opisanej powyżej nie trać czasu i zadzwoń do nas jak najszybciej! To właśnie od wezwania naszego kompetentnego menadżera rozpoczyna się likwidacja skutków zalania mieszkania lub piwnicy domu, hali produkcyjnej, sklepu, biura czy magazynu. W przypadku Waszej szybkiej reakcji i naszej profesjonalnej skuteczności szkody będą znacznie mniejsze - okładziny i okładziny z płytek, zestawy mebli, sprzęt biurowy i tak gruntowne naprawy na europejskim poziomie nie ucierpią bardzo „boleśnie”.

Wypompowywanie wody, oczyszczanie ścieków po powodziach i przerwach w kanalizacji


Powtórzmy, że nigdy nie należy wahać się przed wypompowaniem i oczyszczeniem szlamu i wody kanalizacyjnej. Najważniejsze jest, aby zrobić to tak szybko, jak to możliwe. Tylko w ten sposób możesz liczyć na to, że powierzchnie w pomieszczeniu ucierpią w minimalnym stopniu, bakterie nie będą na nich „kwitnąć”, nie uszkodzą elementów wyposażenia wnętrz i nie zgniją. materiałów budowlanych nie będzie.

Zatem usługa przepompowania wody i oczyszczenia piwnic/mieszkań po zalaniu lub awarii rurociągu kanalizacyjnego obejmuje następujące opcje:

awaryjne pompowanie wody - tak szybko, jak to możliwe;
suszenie dywanów, dywanów, dywaników i innych dywanów;
suszenie mebli tapicerowanych – sofy, fotele, pufy;
przedmuchanie (ewentualnie za pomocą przemysłowej suszarki do włosów lub mocnego odkurzacza) ścian, podłogi i sufitu w celu całkowitego wyeliminowania wilgoci;
skrupulatne usuwanie wilgoci z powierzchni drewnianych (parkiet, „taras”, okładzina, bocznica itp.);
aby zapobiec rozwojowi bakterii grzybiczych i pleśni, po wypompowaniu wody zalane pomieszczenie poddaje się działaniu specjalnych środków dezynfekcyjnych;
dezodoryzacja przestrzeni w mieszkaniu, domu lub biurowcu;
dokładne sprzątanie piwnicy, pomieszczeń, korytarzy i pomieszczeń gospodarczych po przywróceniu porządku w miejscu awarii rurociągu kanalizacyjnego.


Jakie nowoczesne urządzenia służą do pompowania wody?


Te trzy urządzenia są najbardziej rozpowszechnione:

pompa z napędem;
pompa drenażowa;
zasysacz mułu


Autonomia pompy silnikowej w praktycznie każdych warunkach pozwala na jej zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. W istocie urządzenie to jest urządzeniem naprawdę uniwersalnym, o dość szerokim zakresie możliwości, które przede wszystkim pozwalają wyeliminować zalania niemal wszędzie i na dowolnym obszarze odpowiadającym gabarytom tego urządzenia. Niektórzy eksperci uważają, że motopompa jest w stanie wypompować nawet gleby muliste i ścieki zawarte w ciekłej mieszaninie występującej w piwnicy, korytarzu lub pomieszczeniu. Silnik benzynowy lub wysokoprężny pozwala na mobilne poruszanie się po budynku, dzięki czemu cały zakres prac likwidujących skutki awaryjnego zalania zakończy się sukcesem. Podobnie jak pompa z napędem silnikowym, ekstraktor osadu jest mobilny i wydajny. Pomoże w usunięciu osadów powstałych na skutek przerw w rurach komunikacyjnych i kanalizacyjnych, a także starych zanieczyszczeń spoinowych powstałych na skutek gromadzenia się ścieków.

Powódź w prywatnym domu: eliminacja konsekwencji za pomocą pompy drenażowej


Kiedy przeprowadzasz się do rezydencji, domku lub wiejskiego domu, wydaje się, że przed tobą tylko bezchmurne dni, wolne od wspólnych kłopotów w apartamentowcu. Przed nami jednak sporo kłopotów, które między innymi wiążą się z zadomowieniem się w nowym miejscu. Jeśli przeoczyłeś problemy w wodociągach i usuwaniu ścieków biologicznych,

wtedy mogą na Ciebie czekać niespodzianki. Przełom kanalizacyjny nie jest niczym wyjątkowym – zgodzi się z tym wielu mieszkańców prywatnych gospodarstw domowych i posiadłości wiejskich. Zalanie piwnicy charakteryzuje się cuchnącym szlamem, który sięga po kolana i nie da się usunąć bez udziału specjalistycznego sprzętu. Aby zminimalizować szkody, zadzwoń po Pogotowie - nasi pracownicy przywiozą pompę drenażową i możliwie najszybciej rozwiążą problem.

Dwa typy pomp drenażowych:

Powierzchnia - silnik znajduje się na zewnątrz w suchym miejscu, do którego nie dociera brudna woda, a wąż opuszcza się w samo epicentrum zalania. Takie urządzenie sprawdza się tam, gdzie jest płytka woda lub gdzie ścieki skupiają się w swego rodzaju „lejku”.
Zanurzony — uszczelnienie silnika umożliwia zanurzenie węża i korpusu w kanalizacji i skuteczne wypompowanie.
Pompa pływakowa - taka pompa spokojnie pozostaje na powierzchni „zbiornika” utworzonego przez pojawiające się ścieki i spełnia swoją ważną pracę.


Jaka jest zaleta profesjonalnego pompowania i czyszczenia wody po zalaniu mieszkania/piwnicy?


Wypompowanie skroplonych ścieków lub wody po awarii kanalizacji jest niezwykle konieczne, aby uchronić dom lub lokal firmy przed niszczycielskim działaniem dużych ilości cieczy. Wilgoć jest destrukcyjna, jeśli zostanie pozostawiona przypadkowi. Terminowe wezwanie pogotowia ratunkowego i wypompowanie wody pozwoli uniknąć poważnych napraw w pomieszczeniu mieszkalnym. Jakie znaczenie mają środki odwadniające wewnętrzne obszary budynku?

Dzięki profesjonalnemu użyciu specjalnych narzędzi, jastrych i wykładzina nie ulegną uszkodzeniu.
Po terminowym wypompowaniu sprzęt i meble biurowe, w tym meble drewniane i tapicerowane, zostaną uratowane.
Pomieszczenie można ponownie wykorzystać po krótkim czasie niezbędnym do ostatecznego wyschnięcia sytuacji.
Na ścianach, w niszach, w narożnikach pomieszczeń i na korytarzach nie będzie żadnej pleśni.
Dzięki wykwalifikowanej obsłudze suszarek instalacja elektryczna nie ulegnie utlenieniu i nie dojdzie do zwarć.


„Awaryjne” – Twoje bezpieczeństwo i komfort!